ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця
"Слов'яночка"
вокально-хоровий ансамбль
"Чорнобривці"
фольклорний ансамбль
Малий склад ансамблю "Родослав"
сцена татарського танцю
Пленерна практика
студенти спеціалізації "Декоративно-прикладне мистецтво"
Народний ансамбль пісні і танцю «Сузір’я»
Вокальний ансамбль «Anima»
Хореографічний ансамбль «Родослав»
Основний склад оркестру народних інструментів
Акомпануюча група народного ансамблю «Сузір’я»
Ансамбль народних інструментів
Ансамбль бандуристів
Джаз-бенд училища
Естрадно-симфонічний оркестр
free accordion menu module

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Обласний комунальний заклад «Лозівське училище культури і мистецтв» запрошує абітурієнтів-випускників 9-11 класів 2018 року. Ласкаво просимо всіх, хто бажає відвідати наші заходи, які відбудуться в актовій залі училища.

20 лютого о 16.00 годині - Літературно-пісенний вечір «За рідну Україну», присвячений бійцям Небесної Сотні та героям АТО.

17 березня 2018 р. о 10.00 - «День відкритих дверей» для дітей та батьків міста Лозової та Лозівського району. У програмі виступи творчих колективів, виставка декоративного мистецтва, знайомство з навчальною діяльністю мистецьких відділень: декоративно-прикладного мистецтва, хореографії та музичного мистецтва.

24 березня 2018 р. з 11.00 - Перший відкритий конкурс-виставка декоративно-прикладного мистецтва «Слобожанські візерунки».

28 квітня 2018 р. о 10.00 - «День відкритих дверей» для абітурієнтів 2018 р. та їх батьків. У програмі виступи творчих колективів, знайомство з умовами навчання і проживання у гуртожитку училища.

З метою підготовки абітурієнтів до складання вступних іспитів і творчих конкурсів з 01 лютого 2018 р. в училищі починають працювати підготовчі курси. На курсах абітурієнти готуються до написання диктанту з української мови та виконання умов творчого конкурсу. З програмами підготовки до вступних іспитів можна ознайомитися на сайті училища, а також отримати іншу інформацію стосовно вступної кампанії 2018 року. Основною відмінністю якої є наявність в абітурієнтів паспорта, який засвідчує особу. Така норма стосується вступників на базі 9-и і 11-и класів.

Вступники на базі 9-и класів надають копію паспорта у формі ID-картки, яку вони в обов’язковому порядку повинні отримати після досягнення 14 років. (Затверджено Постановою КМУ від 25 березня 2015 р. № 302 (в редакції Постанови КМУ від 26 жовтня 2016 р. № 745)). Без ID-картки вступник не може подати документи для вступу до вищого навчального закладу. Про порядок оформлення і видачі ID-картки можна ознайомитися у вказаній Постанові КМУ, на сайті училища.

У 2018 році КМУ збільшив стипендії студентам. Стипендія студентів нашого училища, а також інших навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації становить 980 гривень, а підвищена 1426 гривень на місяць. Значно збільшився перелік пільгових категорій студентів, яким призначається соціальна стипендія. Більш інформацію можна отримати в Правилах призначення академічних і соціальних стипендій в Обласному комунальному закладі «Лозівське училище культури і мистецтв», розміщених на сайті училища.

Стосовно наших спеціальностей.

Спеціальність 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»

Спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво», «Декоративний розпис», «Гончарство і художня кераміка».

План набору на бюджетні місця за регіональним замовленням: денне відділення 25 студентів, заочне відділення 5 студентів; за кошти фізичних і юридичних осіб: денне відділення 10 студентів, заочне відділення 30 студентів.

На денному відділенні навчання 3 роки 10 місяців. На заочному 2 роки 10 місяців. Для вступу на заочне відділення необхідно подати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови та літератури.

На денне відділення: вступники на основі 9-и класів складають вступний іспит з української мови (диктант) і проходять творчий конкурс (обов’язкова наявність ID-картки); вступники на базі 11-и класів подають сертифікат ЗНО з української мови та літератури і проходять творчий конкурс.

На спеціальності вивчаються такі види декоративно-прикладної творчості як:

  • Декоративний розпис
  • Ліплення
  • Батик
  • Вишивка
  • Аплікація
  • Писанкарство
  • Гончарство
  • Художня кераміка.

Вивчаються дисципліни: живопис, рисунок, комп’ютерна графіка, композиція, методика викладання фахових дисциплін та керівництва колективом декоративно-прикладної творчості.

Студенти проходять різні види практик: ознайомчу, пленерну, педагогічну, переддипломну.

Поряд з професійними дисциплінами студенти на базі 9-и класів перші два роки вивчають дисципліни загальноосвітнього циклу. Проходять державну підсумкову атестацію у формі ЗНО і отримують після закінчення училища разом з дипломом молодшого спеціаліста атестат про повну загальну середню освіту.

Більша частина випускників, біля 60%, спеціальності продовжують навчання на 2-3 курсах педагогічних університетів Харкова і Полтави, 1-2 курсах Харківської державної академії дизайну і мистецтв, інших ВНЗ країни. Частина – викладають художні дисципліни в художніх школах і студіях, інші працюють керівниками аматорських колективів декоративно-прикладного мистецтва у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, Будинках і
Палацах культури.

Спеціальність 024 «Хореографія»

Спеціалізація «Народна хореографія».

План набору за кошти бюджету становить 15 студентів денної форми навчання. За кошти фізичних і юридичних осіб (за контрактом) – 15 студентів.

Навчальним планом передбачено вивчення: класичного танцю, народно-сценічного та українського танцю, дуетного, історико-побутового танцю, видів сучасної хореографії, композиції та постановки танцю, методики викладання хореографічних дисциплін, концертно-виконавської сценічної практики, практики керівництва хореографічним колективом, педагогічної та переддипломної практики.

Випускники спеціальності реалізують свої професійні навички в професійних хореографічних колективах народного танцю, працевлаштовуються викладачами в хореографічних школах і студіях, займають посади керівників аматорських дитячих хореографічних колективів в Палацах і будинках культури та інших шкільних і позашкільних закладах. Частина випускників продовжує навчання на 2-3 курсах вищих навчальних закладів ІІІ –ІV рівнів акредитації.

На спеціальності 025 «Музичне мистецтво» студенти вчаться на трьох спеціалізаціях: «Народне пісенне мистецтво», «Народне інструментальне мистецтво» (духові і ударні інструменти), (народні інструменти).

План набору на спеціальність за кошти бюджету становить 20 студентів денної форми навчання: з них 12 – народне пісенне мистецтво і 8 народне інструментальне мистецтво (духові і ударні інструменти, народні інструменти); за кошти юридичних і фізичних осіб – 5 студентів денної форми навчання.

Спеціалізацією «Народне пісенне мистецтво» передбачено вивчення дисциплін, пов’язаних з розвитком голосу – хоровий клас, вокальний ансамбль і постановка голосу; музичної грамоти і музичного слуху – теорія музики, сольфеджіо, гармонія; гри на музичному інструменті – фортепіано, баян, акордеон; методики викладання хорових дисциплін – основи педагогіки і психології, хорознавство, хорова література; педагогічна практика, практика роботи з аматорським колективом, хором чи ансамблем.

Випускники спеціалізації продовжують навчання в педагогічних університетах (2-3 курс), Харківській державній академії культури, вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації міста Києва. Частина випускників працевлаштовується на викладацькі посади в музичних школах, школах мистецтв та музичних студіях, частина працює керівниками аматорських вокальних колективів в Будинках культури, Будинках дитячої та юнацької творчості та інших позашкільних закладах. Додаткова кваліфікація організатора культурно-дозвіллєвої діяльності дозволяє працювати у сфері дозвілля: організовувати дозвіллєві та святкові заходи, писати сценарії, виступати в якості ведучих програм у Палацах і Будинках культури, клубах, позашкільних закладах.

Навчальний план спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (духові та ударні інструменти) передбачає вивчення таких дисциплін, як спеціальний музичний інструмент (труба, тромбон, саксофон, флейта, кларнет, ударні інструменти, ксилофон), оркестровий клас, музична інформатика, методика викладання фахових дисциплін, концертно-виконавська, педагогічна та переддипломна практики. Для розвитку музичного слуху і розуміння музичної мови студенти опрацьовують дисципліни: сольфеджіо, гармонію, теорію музики, музичну форму та музичну літературу.

Випускники спеціалізації працевлаштовуються артистами військових оркестрів, муніципальних оркестрів, викладачами дитячих музичних шкіл, продовжують навчання в Харківській державній академії культури чи в інших вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Студенти спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (народні інструменти) вивчають гру на музичних інструментах: гітара, домра, балалайка, баян, акордеон. Удосконалюють свою гру на інструменті в оркестровому класі, ансамблі, концертно-виконавській практиці. Вони також вивчають теорію музики, сольфеджіо, гармонію, музичну форму та інші дисципліни і практики професійного циклу.

Випускники спеціалізації мають можливість продовжити своє навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, працювати керівниками аматорських колективів (оркестрів, ансамблів) в музичних школах чи закладах культури.

Всі студенти спеціальності «Музичне мистецтво» мають змогу брати участь в музичних конкурсах різного рівня як у складі хору чи оркестру, так і самостійно в якості виконавця-соліста.