ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця
"Слов'яночка"
вокально-хоровий ансамбль
"Чорнобривці"
фольклорний ансамбль
Малий склад ансамблю "Родослав"
сцена татарського танцю
Пленерна практика
студенти спеціалізації "Декоративно-прикладне мистецтво"
Народний ансамбль пісні і танцю «Сузір’я»
Вокальний ансамбль «Anima»
Хореографічний ансамбль «Родослав»
Основний склад оркестру народних інструментів
Акомпануюча група народного ансамблю «Сузір’я»
Ансамбль народних інструментів
Ансамбль бандуристів
Джаз-бенд училища
Естрадно-симфонічний оркестр
free accordion menu module

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Обласний комунальний заклад «Лозівський вищий коледж мистецтв» розпочав свою діяльність 1 червня 1991 року спочатку як філія Харківського училища культури. З часом колектив виборов статус самостійного вищого навчального закладу першого рівня акредитації, що було офіційно затверджено розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 4 лютого 2004 року.

 Головний корпус Лозівського училища культури і мистецтв (стара будівля)

Головний корпус Лозівського училища культури і мистецтв (стара будівля)

Засновником і незмінним директором коледжу є Заслужений працівник культури України, почесний громадянин м. Лозова Чурилов В.І.

На фото зліва направо директор училища Чурилов Василь Іванович і міністр культури і мистецтв України (з 25 вересня 1995 по 4 серпня 1999 рр.) Остапенко Дмитро Іванович

На фото зліва направо директор коледжу Чурилов Василь Іванович і міністр культури і мистецтв України (з 25 вересня 1995 по 4 серпня 1999  рр.) Остапенко Дмитро Іванович.

Нещодавно у житті Лозівського вищого коледжу мистецтв сталися значні зміни – у користування закладу була надана чотириповерхова будівля колишнього Лозівського колегіуму №2, завдяки чому нарешті вдалося значно розширити корисну площу коледжу та забезпечити потреби навчального процесу у аудиторіях, танцювальних залах, художніх галереях тощо.

Нова будівля Лозівського училища культури і мистецтв

Нова будівля Лозівського вищого коледжу мистецтв

Спочатку в училищі здійснювалася підготовка лише за однією спеціальністю – «Народна художня творчість», навчання на якій здійснювалося за трьома спеціалізаціями – «Народне пісенне мистецтво», де студенти вивчали традиції народної хорової творчості, «Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти)» та «Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)». Згодом, з 2002 та 2007 рр., навчальний заклад почав здійснювати освітню діяльність ще за двома спеціальностями – «Декоративно-прикладне мистецтво» (спеціалізацією «Декоративно-прикладне мистецтво») та «Хореографія» (спеціалізацією «Народна хореографія»).

Наразі в училищі працюють сім циклових комісій – хорових та музично-теоретичних дисциплін, народних інструментів, духових інструментів, народної хореографії, декоративно-прикладного мистецтва, фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, і одна предметна комісія фортепіано.

Викладачі циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін навчають студентів тонкощам диригентської майстерності, допомагають їм опанувати сучасними методами роботи з хоровим колективом, працюють над постановкоюспівочого голосу учнів, вчать мистецтву хорового аранжування.

Біля витоків відділу у 1991 році стояли хорові диригенти – В.І.Чурилов, Г.Я. Савенко, Т.Ю. Кагадей, Н.В. Марченко, які формували і організовували відділ.З 1991 по 2012 рік головою циклової комісії хорових та музично-теоретичних дисциплін була досвідчений хормейстер, педагог Т.Ю. Кагадей,  яка доклала чимало зусиль для розвитку комісії, становлення її традицій, серед яких найголовнішою була і залишається цілеспрямована увага до розвитку творчих здібностей молоді, розкриття усіх граней її таланту. З 2012 року комісію очолила талановитий музикант, випускниця училища Л.В. Шугаєва, завдяки якій розпочинають  існування нові творчі колективи (ансамбль «Слов’яночка») і активно розвиваються ті, що працюють в коледжі від самого початку.

На цикловій комісії народних інструментів Лозівського вищого коледжу мистецтв готують фахівців народно-виконавського мистецтва – «провідників» між сучасною, класичною музикою і музикою народу – керівників аматорських колективів народних інструментів, артистів, виконавців на народних інструментах – домрі, балалайці, гітарі, баяні (акордеоні), викладачів народних інструментів, майбутніх носіїв традицій народного виконавства.

Циклову комісію народних інструментів з дня її започаткування в коледжі у 1991 році очолював В.П. Івченко – нині ветеран праці, з 1995 року по 2016 рік – А.В. Мосєєв – викладач-методист вищої категорії, який проводить велику роботу по створенню репертуару як для оркестру народних інструментів, так і для народного хору.  

Оркестр народних інструментів,очолюваний  А.В. Мосєєвим, – це справжня творча майстерня для формування майбутнього музиканта. Колектив веде велику концертну діяльність: неодноразово брав участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях.

На цикловій комісії духових інструментів здійснюється формування професійних навичок студентів спеціальності «Музичне мистецтво», спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (духові інструменти) – майбутніх керівників аматорських духових та естрадних оркестрів, виконавців на духових інструментах – труба, кларнет, саксофон, тромбон, флейта тощо. Студенти вивчають техніку диригування, методику та прийоми роботи з аматорським колективом духових інструментів, проходять концертно-виконавську практику, вивчають предмети музично-теоретичного циклу.

Першими викладачами циклової комісії духових інструментів були: В.М. Каменєв і Ю.І. Хандогін – викладачі класу дерев’яних духових інструментів, Й.І. Блінчук – викладач класу мідних духових інструментів. З початку заснування училища (1991) головою циклової комісії був В.М. Каменєв, З 1993 р. по 2014 р. циклову комісію духових інструментів очолював Ю.І. Хандогін.

З 2014 року циклову комісію очолив М.В. Юрченко –випускних Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, викладач класу мідних духових інструментів.  Наразі до складу комісії входять викладачі: Юрченко М.В., викладач-методист вищої категорії Хандогін Ю.І. і Тринитка Н.В.

З 2014 року на базі оркестру духових інструментів почав працювати новий колектив – Джаз-бенд, керівником якого стала Н.В. Тринитка. Завдяки їй репертуар колективу поповнився естрадно-джазовими, класичними та симфонічними творами вітчизняних і зарубіжних композиторів.

У 2015 році за ініціативи директора Чурилова В.І. у коледжі було засновано новий колектив – естрадно-симфонічний оркестр, який утворився за рахунок об’єднання струнної та духової оркестрових груп, завдяки чому у репертуарі оркестру з’явилися фрагменти з мюзиклів, оперет, пісні з репертуару відомих рок і поп-груп, музика до кінофільмів, твори для скрипкової групи з оркестром та інше. Очолила новий колектив Н.В. Тринитка.

На предметній комісії фортепіано здійснюється підготовка студентів спеціальності «Музичне мистецтво» із загального та спеціалізованого фортепіано.  За час навчання студенти отримують практичні навички, необхідні у повсякденній роботі акомпаніатора музичних колективів, солістів.

Значний внесок у розвиток фортепіанного виконавства в Лозівському вищому коледжі мистецтв зробила перший керівник предметної комісії фортепіано І.М.Мандриченко, яка очолювала комісію з 1991 року і разом з викладачами Десятник А.Я. та Строєвою Л.Г. виховала чимало талановитих учнів. Сьогодні на відділі працює чотири викладачі: Калинкіна І.І., Свищова І.О., Любимов Д.М., Мандриченко І.М. та два концертмейстери:  Гузенко Н.І., Бабешко Н.О.

Очолює комісію з 2002 року викладач-методист вищої категорії Свищова І.О.Створені завдяки ініціативі І.О. Свищової фортепіанні ансамблі у складі викладачів та студентів постійно беруть участь в концертах та інших культурно-масових заходах коледжу, викладачі комісії тісно співпрацюють з відділами народних та духових інструментів. Так І.О. Свищова регулярно виконує сольні партії під час виступів оркестру народних інструментів на державних кваліфікаційних іспитах, а викладач Любимов Д.М. входить до складу естрадно-духового ансамблю Джаз-бенд.  

Відділ декоративно-прикладного мистецтва було відкрито у 2002 році завдяки спільним зусиллям директора коледжу Чурилова В.І. та директора художньої школи  Гнилицького В.І. Очолив відділ  В.І.Гнилицький, а серед перших викладачів були О. А. Парамєєва і  Д. В.Коптилов.

На цикловій комісії декоративно-прикладного мистецтва готують викладачів для шкіл естетичного виховання, будинків дитячої творчості, гуртків, загальноосвітніх шкіл.  Програма підготовки зі спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» включає в себе базову підготовку з предметів декоративно-прикладного мистецтва, які вивчаються протягом усього курсу навчання: живопис, рисунок, декоративно-прикладна творчість, батик, орнамент, декоративний розпис, кераміка, ліплення і пластична анатомія та інші.

На заняттях з історії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва студенти набувають вміння бачити прекрасне, відрізняти, розуміти, відчувати і оцінювати художні твори, вчаться сприймати дійсність за законами краси.

Завдяки зусиллям колективу висококваліфікованих викладачів студенти мають змогу вивчити тонкощі та секрети вишивки, писанкарства, плетіння з природних матеріалів (лоза, ситник, рогіз), закони та особливості орнаменту, вчаться працювати з глиною та гіпсом. Зараз на цикловій комісії декоративно-прикладного мистецтва працюють досвідчені викладачі: викладачі-методисти вищої категорії Гнилицька О.І.,Положинська К.І., Біла С.Л., Єресько В.П.;  викладачі вищої категорії  Медведєва Ю.Л., Слободяник М.В.; викладач Кушнірчук М.М.Очолює відділ голова циклової комісії декоративно-прикладного мистецтва,  викладач вищої категорії Слободяник М.В.

Спеціальність «Хореографія» – наймолодша в училищі, її було відкрито у 2007 році. Підготовка фахівців здійснюється за однією спеціалізацією – «Народна хореографія». Очолює роботу циклової комісії М.Г. Попович – досвідчений хореограф, викладач вищої категорії.

До складу комісії входять молоді викладачі: Бобуйок О. С., Христенко Н. В., Захарченко К.І. і Вихованець Т.С. Значний внесок у розвиток хореографічного відділу у різні роки зробили Л.І. Стряпухіна, О.В. Спичак і І.І. Чернявська. Завдяки спільним зусиллям талановитих викладачів на цикловій комісії здійснюється професійна підготовка студентів з предметів, які складають основу хореографічної майстерності: композиція та постановка танцю, народно-сценічний танець, класичний танець, український танець, сучасна хореографія та її напрямки, а також з багатьох інших профілюючих дисциплін; студенти  вивчають історію українського і зарубіжного хореографічного мистецтва, історію костюму, знайомляться з технологіями нанесення сценічного гриму та художнього оформлення танцю.Практичне навчання студенти здійснюють у трьох хореографічних залах та на сцені концертного залу Лозівського вищого коледжу мистецтв, які облаштовані спеціальним обладнанням, музичними інструментами та музичною апаратурою.

Цикл дисциплін фундаментальної та професійно-орієнтованої підготовки є невід’ємною складовою освітніх програм усіх спеціальностей, що існують у коледжі, адже предмети, які входять до циклу: культурологія, культурно-дозвіллєва діяльність, практика культурно-дозвіллєвої діяльності, основи акторської майстерності,  народознавство, основи педагогіки і психології, декоративно-художнє оформлення театралізованих свят – формують професійні компетентності студентів з базових кваліфікацій, надаючи студентам можливість творчо застосовувати їх у практичній діяльності, запропонувати своє оригінальне рішення проведення уроку або культурно-дозвіллєвого заходу, «побачити» його в цілому з усім колом проблем, осмислити можливі шляхи їх рішення; навчають користуватися методичною та матеріально-технічною базою і залучати усі необхідні ресурси, що існують у сучасному культурно-освітньому просторі; прищеплюють навички планування та проведення освітньо-виховних заходів, які б задовольняли вимоги сучасної освіти і були б адаптовані до швидкоплинних процесів у культурі України. 

Зараз до складу циклової комісії фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін входять четверо викладачів – викладачі-методисти вищої категорії  Шапко Л.І., ЧуриловаН.І., Перець Г.Ф. і викладач Пухтєєв П.М.

Загальноосвітня підготовка є вагомою складовою навчального процесу в Лозівському вищому коледжі мистецтв, адже вона допомагає молодій людині адаптуватись у сучасній сфері праці, де діють постійно змінні соціально-економічні умови, оновлюються напрями галузевої діяльності, з’являються нові технології.

На цикловій комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін здійснюється формування теоретичних знань і навичок студентів із циклів загальноосвітньої й гуманітарної та соціально-економічної підготовки, до яких входять такі дисципліни: українська мова, українська мова (за професійним спрямуванням), українська література, іноземна мова (англійська), світова література, історія України, всесвітня історія, правознавство (основи правознавства), економіка (основи економічної теорії), математика (алгебра, геометрія), географія, екологія (основи екології), інформатика, фізична культура, захист Вітчизни, основи філософських знань (філософія, релігієзнавство), соціологія тощо. Ці предмети виховують світогляд, національну свідомість, патріотизм; розвивають мислення, естетичний смак; залучають студентів до найвищих досягнень світової літератури і культури, загальнолюдських і національних цінностей.

Після закінчення вивчення дисциплін циклу випускники отримують атестат про повну загальну середню освіту, що надає можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації.

З дня заснування коледжу до 1996 року циклову комісію очолювала Л.Л. Максимцова – досвідчений педагог, ветеран Другої світової війни;  з 1996 до 2001 року – М.І. Бабков, а з  2001 року і дотепер – викладач вищої категорії Шкребець Н.В., яка спрямовує навчально-методичну діяльність комісії, сприяє науковій організації навчального процесу, допомагає викладачам у розробці науково-методичних праць, навчальних програм, інструктивно-методичних матеріалів тощо. Багато років у коледжі натхненно працювали І.С. Лебединська, С.С. Шевченко, В.М.Вакс, які підготували чимало талановитих учнів.   

Сьогодні до складу комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін входять такі викладачі: Висоцька О.Л.,  Пугачова І.В., Коновалова І.А., Шаповаленко С. В., Шкребець Н. В., Інденко М. В., Свергуненко М.А., Борецький М. В.