ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

13 та 14 березня 2019 року з метою профорієнтації відбулася Творча зустріч зі школярами м. Лозова та району.

Школярам розповіли про навчальний заклад, спеціальності та спеціалізації.  Запропонували концертну програму, екскурсію по навчальному закладу, зустріч з завідуючими відділами, головою приймальної комісії, відповіли на питання. Перед гостями з промовою виступив директор коледжу В. І. Чурилов.

Наш навчальний заклад  був заснований у 1991 році. За цей час 789 випускників отримали дипломи молодшого спеціаліста.

Сьогодні у коледжі підготовка молодших спеціалісті ведеться за такими напрямами та спеціальностями як:

-                     музичне мистецтво (має три спеціалізації: пісенне мистецтво, народні інструменти, духові інструменти);

-                     спеціальність декоративно-прикладне мистецтво (має спеціалізації: образотворче мистецтво, гончарство і реставрація);

-                     народна хореографія.

Відділ духових інструментів.

На цьому відділі готують майбутніх керівників аматорських духових та естрадних оркестрів, виконавців на духових інструментах – труба, кларнет, саксофон, тромбон, флейта тощо. Студенти вивчають техніку диригування, методику та прийоми роботи з аматорським колективом духових інструментів, проходять концертно-виконавську практику, вивчають предмети музично-теоретичного циклу.

На духовому відділі на теперішній час функціонують естрадно-симонічний оркестр, джаз-бенд, ансамблі різного складу, з грудня 2018 року ансамбль барабанщиків, який був створений для популяризації духових та ударних інструментів, для участі у шоу-програмах. Це сумісний проект учнів шкіл та студентів духового відділу. Заняття проходять на базі четвертого ліцею. Керівник ансамблю наш студент – перспективний і талановитий барабанщик Любченко Максим Валерійович, хореограф колективу Павелко Олена Володимирівна, художній керівник Тринітка Наталя Володимирівна.

Відвідувачам презентували номер у виконанні ансамблю барабанщиків.

Відділ хореографії.

Після закінчення навчання випускники отримують кваліфікацію керівника аматорського хореографічного колективу, викладача початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, артиста хореографічного ансамблю.

Здійснюється професійна підготовка студентів з предметів, які складають основу хореографічної майстерності: композиція та постановка танцю, народно-сценічний танець, класичний танець, український танець, сучасна хореографія та її напрямки, студенти  вивчають історію українського і зарубіжного хореографічного мистецтва, історію костюму, знайомляться з технологіями нанесення сценічного гриму, основи акторської майстерності та художнього оформлення танцю.

Відділ образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації було відкрито у 2002 році. Протягом усього курсу навчання студенти відвідують заняття з живопису, рисунку, декоративно-прикладної творчості, батику, орнаменту, декоративного розпису, кераміки, ліплення, пластичної анатомії, вишивки, писанкарства, плетіння з природних матеріалів (лоза, ситник, рогіз), вивчають закони та особливості орнаменту, вчаться працювати з глиною та гіпсом, вивчають векторну та растрову графіку, графічний дизайн.

Значна увага приділяється організації практичного навчання. Протягом всього курсу навчання студенти проходять чотири види практики: ознайомчу (технологічну), пленерну, педагогічну і виробничу (переддипломну).

По закінченні навчання студенти отримують кваліфікацію керівника аматорського колективу (гуртка, студії) декоративно-прикладного мистецтва, художника-виконавця, викладача початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

В цьому році ми відкрили і гончарство. Гончарні вироби користуються попитом у сьогоденні. Гостям запропонували відвідати гончарну майстерню та виставку.

На відділі народних інструментів здійснюється професійна підготовка фахівців народно-виконавського мистецтва – керівників аматорських колективів народних інструментів, артистів.

Під час вивчення предметів професійно-практичної підготовки  закладаються основи диригентської майстерності майбутніх керівників народно-інструментальних колективів, формуються виконавська майстерність артиста оркестру (ансамблю) і практичні навики роботи з оркестром, вивчаються основи інструментовки творів для оркестрів народних інструментів, різних за складом.

Також ми готуємо до професійної діяльності виконавців на народних інструментах – домрі, балалайці, гітарі, баяні (акордеоні), викладачів народних інструментів.

 

Студенти відділу пісенного мистецтва навчаються тонкощам диригентської майстерності, вивчають сучасні методи й прийоми роботи з хоровим колективом, працюють над постановкою співочого голосу, вчаться мистецтву хорового аранжування, що вносить у заняття елемент творчості, допомагаючи кожному учаснику навчального процесу стати у якійсь мірі творцем. Студенти з самого початку навчання в училищі  беруть участь у концертах як солісти, учасники вокально-хорових колективів, набуваючи практичний досвід сценічних виступів.

Студенти хорового відділу також отримують додаткову спеціальність – організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, вчаться писати сценарії, організовувати мистецькі заходи, проходять сценічну практику як ведучі масових і театралізованих свят, що є позитивним у формуванні професійної компетентності. 

У 2007 році, з відкриттям в училищі спеціальності «Хореографія»,  студентський хор «Сузір’я» був реорганізований у ансамбль пісні і танцю, внаслідок чого в репертуарі колективу з’явилися яскраві вокально-хореографічні композиції, що з великим успіхом виконуються на концертних сценах Харкова та інших міст України і ближнього зарубіжжя.

 

Перемоги, які неодноразово отримував цей ансамбль, дали йому можливість і право захистити звання «народний».

 

Далі глядачам запропонували музично-хореографічну композицію «Ми роду козацького діти». На сцені народний ансамбль пісні і танцю «Сузір’я». Керівник – Василь Чурилов, хормейстер – Людмила Шугаєва, балетмейстер – Ольга Бобуйок, керівник оркестру народних інструментів – Андрій Мосеєв, режисер – Лариса Шапко. Через музику, пісні і танці народний ансамбль пісні і танцю розповів історію українського козацтва. Козаки в усі часи присвячували своє життя боротьбі за волю своєї рідної країни, самовіддано захищали кордони України він нападів ляхів, татар, турків, поляків та інших ворогів, прагнули свободи, незалежності і утворення власної самостійної держави. А між війнами козаки встигали повернутися додому, вклонитися землякам, обійняти матір-батька, пом’янути загиблих у бою побратимів, одружитися і знову йти за покликом волі захищати батьківщину.

Для багатьох наших випускників, які сьогодні відомі в світі таких як: Іван Чурилов – заслужений артист України, лауреат Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Citta di Lanciano» в Італії;     Віктор Коротич – соліст Маріїнського театру м. Санкт-Петербургу, який неодноразово працював за контрактом у «Гранд-Опера» у Парижі; Роман Куштим – соліст Харківського театру музичної комедії; неодноразового лауреата Міжнародних конкурсів Оксани Соболєвої, Олександр Шапко – директор Панютинської ДМШ, Вадим Гоч – директор Лозівського центру молоді, Олексій Сьомак, який знімався у кримінальному документальному серіалі «Вещдок», наші випускників, які працюють викладачами у колежді: Л. В. Шугаєва, О. С. Бобуйок, М. В. Слободяник, Н. В. Сахновська, Т. С. Вихованець, Є. О. Ходикіна, Г. Г. Свиридова, О. С. Корж, Захарченко К. Ы., Захарченко С. О. та інших, хто пов’язав своє життя з творчістю, наш Лозівський вищий коледж мистецтв став альма-матер назавжди, бо саме тут вони отримали «крила», що надають їм простір для злету.

Тож, шановні абітурієнти, якщо у вас є мрія, то здійсніть її у нас!

Кращі колективи «Лозівського коледжу мистецтв» влаштували свято для учнів

Програма

Творчої зустрічі зі школярами міста та району 13.03, 14.03.19

1

Вступна промова ведучої.

2

Номер: Муз. І. Шамо, сл. Ю. Рибчинського «Три поради». Виконує естрадний оркестр «Гранд-бенд». Керівник Наталя Тринітка. Соліст Евген Осіпенко.

3

Виступ директора В. І. Чурилова

4

Ведуча про відділ духових інструментів

5

Номер у виконанні ансамблю барабанщиків

6

Ведуча про відділ хореографії

7

Номер: «Вірменський хоровод», виконує анс. «Родослав», керівник Ольга Бобуйок

8

Ведуча про відділ образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва та реставрації

9

Номер: Л. Жульєва «Косарі». Виконує Новосадова Анна (фортепіано), клас викладача Свищової І.О.

10

Ведуча про відділ народних інструментів

11

Номер: «Рондо» Виконує Віктор Недвига (акордеон), клас викладача Сахновського М. В.

12

Ведуча про відділ пісенного мистецтва

13

Номер: Музично-хореографічна композиція «Ми роду козацького діти». Виконує народний ансамбль пісні і танцю «Сузір’я» (керівник В. І. Чурилов) за участю вокального гуртка дитячої студії «ЛУКіМ-КА» (керівник Гулик М. Л.)

14

Номер: «Гімн ЛВКМ». Сл.. та муз. В. Чурилова, виконує ансамбль пісні і танцю «Сузір’я»

15

Заключні слова ведучої, відповіді на запитання