ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Обласний комунальний заклад "Лозівське училище культури і мистецтв" оголошує про початок прийому робіт та заявок на Перший відкритий конкурс-виставку декоративно-прикладного мистецтва "Слобожанські візерунки".

Роботи та заявки подаються з 16 січня до 07 березня 2018 року (включно).

Передбачено дві форми участі: очна і заочна.

Положення конкурсу-виставки: pdfПереглянути та завантажити Положення І конкурсу-виставки "Слобожанські візерунки"111.11 КБ

Номінації:

 • декоративний розпис (по дереву, по склу, по левкасу);

 • художній текстиль (вишивка, розпис по тканині, ткацтво, аплікація);

 • писанкарство;

 • витинанка;

 • декоративна композиція;

 • образотворче мистецтво;

 • об’ємно-рельєфна композиція (дерево, папір, гіпс);

 • прикраси та аксесуари;

 • художня кераміка.

Категорії учасників (без обмежень за віком):

 1. категорія «Аматори та учні»: автори, які не мають художньої освіти, створюють роботи для особистої самореалізації, учні художніх та загальноосвітніх шкіл, шкіл естетичного виховання, учасники гуртків і студій закладів культури;

 2. категорія «Студенти та майстри»: студенти вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації, учні професійно-технічних навчальних закладів, ліцеїв і гімназій профільного мистецького спрямування; художники та майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Тема конкурсу-виставки:

Дорогі діти, творча молодь, професійні митці та любі аматори! Ми з вами живемо в Україні, яка багата на талановитих людей. З давніх-давен наш народ створював візерунки і декоративні композиції на посуді, сорочках, рушниках, дерев’яних виробах. Народна творчість – це фундамент, з якої розвивається сучасне декоративне мистецтво. Розвиваються різноманітні його види і техніки.

Незмінним джерелом натхнення для українців була матінка-природа та її життєдайні стихії: вода, вогонь, повітря та земля. Вони у творчості нашого народу перетворювалися на знаки, які поєднувалися в орнаменти та візерунки.

Сама природа підказує нам, як створити візерунок. Мороз, що дмухає у віконце, перетворює його на дивовижний вітраж з кришталю та діамантів. Весна вибухає щоразу міріадами кольорів та візерунків квітів, наче живить сіру землю енергією життя, пробуджуючи його і в людях. Літо купає нас у оксамитах трав, пшениць, свіжих вод та тепла найголовнішого джерела життя - Сонця. Осінь горить у наших серцях разом з листям і травами, що йдуть у небуття, вона балує нас дарами рідної землі, що завжди вдячна за працю та турботу про неї.

Українці завжди вміли вчитися у природи майстерності творити красу. Кожен з нас на генетичному рівні має здатність вбирати неперевершені природні фарби, форми, ритми, орнаменти, фактуру, енергію та настрій і передавати все це у своїй творчості, у своїх роботах, композиціях, використовувати у прикрашанні власного побуту та власного життя. Будь то музика, спів, малювання чи декоративно-прикладні види мистецтва. І не важливо для чого все це робилося: з утилітарною метою чи для естетичного задоволення — кожна деталь важлива, витончена, прекрасна та унікальна.

Ми впевнені, що Ви також можете створити свій візерунок, розкрити свій внутрішній світ на папері, у фарбах, глині, дереві чи будь-яких інших матеріалах. Показати, наскільки висока ваша внутрішня небесна блакить, чи глибока океанічна краса, тепла душевна могутність та життєдайна сила рук.

Ви можете створити свій візерунок!..

Слобожанські візерунки. Які вони для вас? Ми шукаємо ці неперевершені візерунки, мотиви, сюжети, образи у ваших композиціях.

Тож чекаємо на ваші роботи з нетерпінням!!!

Організатор конкурсу-виставки:

ОКЗ “Лозівське училище культури і мистецтв” за сприяння Лозівського міського голови Сергія Володимировича Зеленського та депутатів Лозівської міської ради.