ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

21 лютого в ОКЗ «ЛУКіМ» була проведена Мовно-літературна вікторина «Мова моя солов'їна», присвячена Міжнародному дню рідної мови.

У вікторині взяли участь студенти другого курсу – команда «Мовознавці», яку представляли студенти групи 92 хд, і команда «Розумники», яку представляли студенти групи 92 нхн. Знавці української мови та літератури випробували свої сили у цікавих конкурсах та творчих змаганнях.

Вікторина складалася з двох блоків: мовного та літературного. У мовній частині учасники відповідали на запитання (у тому числі і на швидкість), складали слова, редагували тексти, розповідали вірші українських поетів про мову. Домашнє завдання, яке журі перевіряло у конкурсі «Мова солов'їна», було підготовлено «на відмінно»: кожна команда читала напам’ять поезії про рідну мову. Учасники вразили присутніх своєю підготовкою. Завдання конкурсу «Редактор» були непростими для студентів, та команди впорались, хоча й припустилися деяких помилок. Буде над чим попрацювати, готуючись до ЗНО!

У літературному блоці команди відповідали на запитання з української літератури, розшифровували псевдоніми українських письменників, відгадували асоціації про твори та авторів, складали вірші, називали автора та назву пісень літературного походження. Найскладнішим і водночас найцікавішим для учасників став конкурс «Юні поети», де гравці мали проявити свої поетичні здібності та креатив. Складені на задану тему вірші сподобались глядачам і журі: студенти показали вправність, кмітливість і почуття гумору. Конкурс «Вгадай-но», у якому звучали пісні літературного походження, став фінальним у вікторині. Студенти швидко впорались із цим завданням, з легкістю відгадували авторів і назви творів. Іноді для цього достатньо було лише кількох акордів.

Під час проведення конкурсів панувала дружня атмосфера. Обидві команди були добре підготовлені, тому боротьба була напруженою. З відривом усього у півтора бала виграла команда «Мовознавці». Адміністрація училища нагородила учасників грамотами та призами та висловила подяку за активну роботу, якою команди віддали шану українській мові.

Для глядачів також була проведена гра, у якій кожен студент, викладач або працівник училища мав змогу перевірити свої знання з мови та літератури. Вікторина стала корисною глядачам і особливо учасникам у підготовці до ЗНО, бо усі завдання були узгоджені з програмою ЗНО-2018.

Захід підготувала та провела викладач української мови та літератури ОКЗ «ЛУКіМ», викладач-методист Шкребець Наталія Володимирівна.

Дякуємо всім, хто брав участь у підготовці та проведенні свята. Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову – цей невмирущий голос України!