ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Загальноосвітня підготовка є вагомою складовою навчального процесу в Лозівському училищі культури і мистецтв, адже вона допомагає молодій людині адаптуватись у сучасній сфері праці, де діють постійно змінні соціально-економічні умови, оновлюються напрями галузевої діяльності, з’являються нові технології.

На цикловій комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін здійснюється формування теоретичних знань і навичок студентів із циклів загальноосвітньої й гуманітарної та соціально-економічної підготовки, до яких входять такі дисципліни: українська мова, українська мова (за професійним спрямуванням), українська література, іноземна мова (англійська), світова література, історія України, всесвітня історія, правознавство (основи правознавства), економіка (основи економічної теорії), математика (алгебра, геометрія), географія, екологія (основи екології), інформатика, фізична культура, захист Вітчизни, основи філософських знань (філософія, релігієзнавство), соціологія тощо. Ці предмети виховують світогляд, національну свідомість, патріотизм; розвивають мислення, естетичний смак; залучають студентів до найвищих досягнень світової літератури і культури, загальнолюдських і національних цінностей.

Після закінчення вивчення дисциплін циклу випускники отримують атестат про повну загальну середню освіту, що надає можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації.

З дня заснування училища до 1996 року циклову комісію очолювала Лідія Леонідівна Максимцова – досвідчений педагог, ветеран Другої світової війни; з 1996 до 2001 року – Максим Іванович Бабков, а з 2001 року і дотепер – викладач вищої категорії Шкребець Наталія Володимирівна, яка успішно спрямовує навчально-методичну діяльність комісії, сприяє науковій організації навчального процесу, допомагає викладачам у розробці науково-методичних праць, навчальних програм, інструктивно-методичних матеріалів тощо.

Багато років в училищі натхненно працювали Ірина Сергіївна Лебединська, Сергій Станіславович Шевченко, Валерій Михайлович Вакс, які підготували чимало талановитих учнів.

Сьогодні до складу комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін входять такі викладачі: Висоцька Олена Леонідівна, Пугачова Ірина Валентинівна, Коновалова Інна Анатоліївна, Шаповаленко Сергій Вікторович, Шкребець Наталія Володимирівна, Інденко Марія Володимирівна, Свергуненко Марина Анатоліївна, Борецький Микола Володимирович, а також викладачі, які працюють за сумісництвом: Бахмач Анастасія Олегівна, Білецький Олександр Володимирович.

Циклова комісіяНа фото Інденко М.В., Борецький М.В., Свергуненко М.А., Висоцька О.Л., Шкребець Н.В., Пугачова І.В.

 Циклова комісіяНа фото – Шаповаленко С.В., Шкребець Н.В., Висоцька О.Л., Свергуненко М.А., Борецький М.В.

Викладачі циклової комісії гуманітарних та соціально-економічних дисциплін невтомно працюють задля підвищення власної професійної майстерності, готують наукові та науково-методичні праці, що сприяють ефективній організації навчального процесу. Так Н.В. Шкребець і М.А. Свергуненко у 2014 та 2015 роках брали участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань». У 2016 році Н.В. Шкребець взяла участь у роботі Міжнародної науково-методичної конференції «Управління якістю підготовки фахівців».

Студенти є учасниками міських та обласних олімпіад, конкурсів. Щороку студенти ОКЗ «ЛУКіМ» беруть участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. У 2006 році на другому (обласному) етапі цього конкурсу студент ІІ курсу Бендеберя Максим посів друге місце.

У березні 2016 року студенти ОКЗ «ЛУКіМ» брали участь у районному фестивалі читців «Великий та могутній співець українського слова», присвяченому творчості українського поета Т.Г. Шевченка. Студентка ІІ курсу Чебаненко Ольга у складі кращих декламантів  представлятиме м. Лозову  у щорічному регіональному конкурсі читців «Вічне слово кобзаря», який проводиться в м. Харкові.

У жовтні 2016 року студентка ІІ курсу Воронівська Наталія взяла участь у І регіональному конкурсі літературної творчості «Кальміюс».

Дбаючи про фізичне здоров’я студентів, училище співпрацює з міським Палацом спорту, проводить щорічні Дні здоров’я та військово-патріотичні заходи – «Козацькі розваги». В училищі працює секція настільного тенісу.

Студенти неодноразово ставали призерами у міських спортивних змаганнях і спартакіадах: у 2005-2006 навчальному році команда юнаків посіла ІІ місце у змаганнях з легкої атлетики за програмою спартакіади м. Лозова «Спорт протягом життя» серед учнів ліцеїв та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з настільного тенісу; в 2006-2007 н. р. – ІІ місце в естафетному бігу 10 по 100 м за програмою змагань «Олімпійський День бігу» з нагоди Дня фізичної культури та спорту та 63-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників; 2006-2007 н. р. – І місце з настільного тенісу; 2008-2009 н. р. – ІІ місце серед дівчат в естафетному бігу 4 по 100 м; 2009-2010 н. р. – ІІ місце з настільного тенісу; 2010-2011 н. р. – ІІ місце з футболу; 2012-2013 н. р. – ІІІ місце серед дівчат в естафетному бігу 4 по 100 м; 2012-2013 н. р. – ІІІ місце з настільного тенісу; 2012-2013 н. р. – ІІІ місце з легкої атлетики; 2014-2015 н. р. – ІІ місце з настільного тенісу; 2015-2016 н. р. – ІІІ місце з настільного тенісу.

Склад комісії

Шкребець НВШкребець Наталія Володимирівна працює в ОКЗ «ЛУКіМ» з 1997 року, з 2001 року – голова циклової комісії гуманітарних і соціально-економічних дисциплін, викладач вищої категорії, викладач української мови та літератури, української мови (за професійним спрямуванням) і зарубіжної літератури; куратор навчальної групи. Освіта – Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, 1997 рік, факультет «Українська мова та література».

 Викладач докладає багато зусиль для популяризації української мови та літератури серед студентської молоді. Так з серпня 2006 року Наталія Володимирівна є індивідуальним членом Міжнародної громадської організації «Конгрес захисту української мови». Щороку студенти ОКЗ «ЛУКіМ» беруть участь у ІІ (обласному) етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У 2016 році студенти ОКЗ «ЛУКіМ» брали участь у районному фестивалі читців «Великий та могутній співець українського слова» та у І регіональному конкурсі літературної творчості «Кальміюс».

 Наталія Володимирівна вивчає передовий сучасний досвід, позитивні набутки якого впроваджує у власну педагогічну діяльність та методичні праці. Досвід викладача поширюється у вищих навчальних закладах культури і мистецтв України І-ІІ рівня акредитації. Так у 2012 році нею було укладено програму «Українська мова за професійним спрямуванням», рекомендовану Державним методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України. Педагогічний досвід Шкребець Н.В. був представлений на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Поєднання традиційних і інноваційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань” у м.Харків (2014 та 2015 роки), а також на Міжнародній науково-методичній конференції “Управління якістю підготовки фахівців” у м.Одеса (2016 рік), на обласному методичному об’єднанні викладачів української мови та літератури Харківської області (2016 р.). Має публікації в інтернет-виданнях: «Методичний портал» (http://metodportal.com/node/47775) та «Учительський журнал» (http://teacherjournal.in.ua/shkilni-predmeti/ukrajinska/8825-prezentatsiia-virshovani-pravyla).

Висоцька ОЛВисоцька Олена Леонідівна на посаді викладача фізичного культури працює з 1996 року, спеціаліст І категорії. Закінчила Харківський інститут фізичної культури, 1996 рік, факультет «Фізичне виховання та спорт».

Обов’язки викладача виконує на високому професійному рівні: студенти Олени Леонідівни постійно займають призові місця на міських спортивних змаганнях.

Викладач має високий рівень знань змісту навчання з предмету, який викладає. Постійно займається поповненням методичної бази предмета «Фізична культура», сприяє поширенню передового педагогічного досвіду. Так, протягом 2014 року викладачем було укладено робочі навчальні програми з предметів «Фізична культура» та «Фізичне виховання».

Олена Леонідівна активно здійснює виховну роботу зі студентами як класний керівник навчальної групи.

Пугачова ІВПугачова Ірина Валентинівна працює в училищі з 2003 року, спеціаліст І категорії, викладач іноземної мови, іноземної мови (за професійним спрямуванням). Освіта – Харківський державний університет ім. Каразіна, 1999 рік, факультет романо-германської філології, спеціальність «Англійська мова та література».

Ірина Валентинівна має глибоку науково-теоретичну і методичну підготовку та високий рівень володіння педагогічними засобами викладання предмета, вдало використовує диференційований та індивідуальний підхід до студентів.

Викладач вивчає педагогічний досвід та інноваційні технології викладання англійської мови. Знання сучасних освітніх технологій та здобутки власного педагогічного досвіду Ірина Валентинівна підсумовує у методичних рекомендаціях та програмах з дисциплін, які викладає. Користується повагою та авторитетом серед колег і студентів.

 Шаповаленко СВШаповаленко Сергій Вікторович працює в училищі з 2003 року, спеціаліст І категорії, викладач історії України, всесвітньої історії, основ філософії, соціології, економічної теорії. Освіта – Дніпропетровський національний університет, 2002 рік, історичний факультет.

Має високий рівень знань змісту навчання з предметів, які викладає. Володіє і застосовує у педагогічній діяльності інноваційні методи навчання, елементи інформаційно-дискусійних форм, індивідуальний підхід до кожного студента.

Сергій Вікторович постійно працює над поповненням методичного і наочного забезпечення предметів. Розроблено робочі навчальні програми з дисциплін: «Всесвітня історія», «Основи правознавства», «Основи економічної теорії», «Соціологія», «Основи філософських знань», «Історія України». Всі програми забезпечені пакетами контрольних завдань, тестів, тематикою рефератів, методичними розробками семінарських занять. За ініціативи Сергія Вікторовича було підготовано наочні засоби з питань правового виховання, наявні у навчальній аудиторії з правознавства.

Борецький МВ

 

Борецький Микола Володимирович працює на посаді викладача в ОКЗ «ЛУКіМ» з 2015 року, спеціаліст ІІ категорії, викладач математики та фізики. Освіта – Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, 1994 рік, математичний факультет.

Має високий рівень знань змісту навчання з предметів, які викладає, вивчає сучасні форми й методи навчального процесу, працює над поповненням навчально-методичного забезпечення дисциплін.

Інденко МВ

 

Інденко Марія Володимирівна – з 2016 року викладає основи правознавства, хімію та біологію, спеціаліст, Харківський державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди, 2003 рік, факультет «Правознавство».

 

Свергуненко МАСвергуненко Марина Анатоліївна – спеціаліст ІІ категорії, з 2012 року викладає такі дисципліни: екологія, географія, астрономія, «людина і світ». Освіта – Харківський державний університет ім. Каразіна, 2003 рік, факультет «Українська мова та література».

Працює над поповненням навчально-методичного забезпечення дисциплін. Так у 2015 р. підготовлено робочі навчальні програми дисциплін «Географія», «Астрономія», «Екологія», пакети завдань до поточного і модульного контролю з цих предметів, завдання для самостійної роботи студентів тощо.

24 жовтня 2014 р. Марина Анатоліївна взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань» на базі Харківського торгівельно-економічного інституту КНТЕУ. У співавторстві з Н.В. Шкребець підготували статтю «Поєднання традиційних та інноваційних технологій при викладанні української мови у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації», яку було включено до збірника матеріалів конференції.

Бахмач АО

 

Бахмач Анастасія Олегівна – спеціаліст ІІ категорії, з 2015 року викладає інформатику в ОКЗ «ЛУКіМ». Освіта – Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, 2011 рік, фізико-математичний факультет.

 

Білецький ОВ

 

Білецький Олександр Володимирович – спеціаліст І категорії, з 2015 року викладає в училищі дисципліну «Захист Вітчизни». Закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка, 1987 рік, факультет «Початкове військове навчання і фізичне виховання».