ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Світ Його Величності Танцю… Скільки чарівності, грації, несподіванок і краси! Скільки щастя від досконало виконаного руху, талановито поставленої танцювальної композиції, що надихатиме глядачів на роздуми про одвічні проблеми буття… Тих, хто обрав складну професію хореографа, не лякають труднощі, щоденна виснажлива робота тіла, розуму, душі для підкорення вершин танцювального мистецтва. Класична, народна, сучасна хореографії – яке різнобарв’я засобів виразності, який шанс самоствердитись, стати справжнім фахівцем у своїй справі!

Спеціальність «Хореографія» – наймолодша в училищі, її було відкрито у 2007 році. Підготовка фахівців здійснюється за однією спеціалізацією – «Народна хореографія». Очолює роботу циклової комісії Марина Геннадіївна Попович – досвідчений хореограф, викладач вищої категорії.

Викладацький склад циклової комісії народної хореографії

Циклова комісія народної хореографіїДо складу комісії входять молоді викладачі:
Бобуйок Ольга Сергіївна,
Христенко Наталія Валеріївна,
Захарченко Ксенія Ігорівна,
Вихованець Тетяна Сергіївна,
Ширинський Михайло Хайдарович.

Під орудою М. Г. Попович вони проводять велику працю з науково-методичної роботи: укладають програми, методичні розробки, дидактичні матеріали, конспекти лекцій з усіх предметів професійно-практичного циклу.

 Попович МГПопович Марина Геннадіївна – завідувач відділенням народної хореографії, викладач вищої категорії. Працює в училищі з 2007 року. Викладач дисциплін «Історія хореографічного мистецтва», «Історія костюма», «Методика викладання хореографічних дисциплін», «Історико-побутовий танець».  Займаючись підготовкою майбутніх балетмейстерів народної хореографії, завжди орієнтується на останні тенденції розвитку хореографічного мистецтва. Завдяки своїй компетентності, педагогічній майстерності, вимогливості, відповідальності Марина Геннадіївна користується заслуженим авторитетом серед  колег і студентів. Набутий практичний досвід виконавської та педагогічної майстерності активно втілює у навчально-виховний процес відділення народної хореографії.

Бобуйок ОС

 

Бобуйок Ольга Сергіївна - викладач І категорії. Працює в училищі з 2008 року. Викладач дисциплін «Композиція та постановка танцю», «Класичний танець», «Сучасна хореографія та її напрямки», «Сценічна практика». Характерною рисою її педагогічної діяльності є вміле поєднання практичного досвіду балетмейстера з викладацькою роботою, що сприяє забезпеченню високого рівня професійної підготовки студентів відділення народної хореографії.

Христенко НВ

Христенко Наталія Валеріївна - викладач ІІ категорії. . Працює в училищі з 2010 року. Викладач дисциплін «Композиція та постановка танцю», «Народно-сценічний танець». Н.В.Христенко  має високий рівень професійної майстерності. Ґрунтовно вивчає досвід роботи провідних вітчизняних та зарубіжних викладачів хореографії, який потім втілює у навчально-виховний процес відділення народної хореографії.

Захарченко КІ

Захарченко Ксенія Ігорівна - викладач ІІ категорії. Випускниця відділення народної хореографії. Працює в училищі з 2014 року. Викладач дисциплін «Український танець», «Народно-сценічний танець».  З особливим інтересом досліджує народне хореографічне мистецтво різних регіонів України. Талановитий молодий педагог, який робить вагомий внесок у збереження та розвиток українського народного танцю.

 

Вихованець ТСВихованець Тетяна Сергіївна - викладач хореографії . Випускниця відділення народної хореографії. Працює в училищі з 2016 року. Викладає дисципліни «Класичний танець», «Сценічна практика-Ансамбль», «Практика керівництва хореографічним колективом».  Т.С.Вихованець досягла високої виконавської майстерності; як солістка ансамблю. Грунтовно вивчає досвід роботи провідних вітчизняних та зарубіжних викладачів класичної хореографії . Набутий практичний досвід виконавської та педагогічної майстерності активно втілює у навчально-виховний процес відділення народної хореографії.

Ширинський МХ
Ширинський Михайло Хайдарович
- викладач хореографії. . Працює в училищі з 2016 року. Викладає дисципліни «Дуетний танець», «Сценічна практика-Ансамбль», «Сучасний танець та його напрямки». Михайло Хайдарович плідно працює над удосконаленням своєї педагогічної  та виконавської майстерності.

 

Навчання за спеціалізацією "Народна хореографія"

Завдяки спільним зусиллям талановитих викладачів на цикловій комісії здійснюється професійна підготовка студентів з предметів, які складають основу хореографічної майстерності: композиція та постановка танцю, народно-сценічний танець, класичний танець, український танець, сучасна хореографія та її напрямки, а також з багатьох інших профілюючих дисциплін; студенти вивчають історію українського і зарубіжного хореографічного мистецтва, історію костюму, знайомляться з технологіями нанесення сценічного гриму та художнього оформлення танцю.

Практичне навчання студенти здійснюють у трьох хореографічних залах та на сцені концертного залу Лозівського училища культури і мистецтв, які облаштовані спеціальним обладнанням, музичними інструментами та музичною апаратурою.

Після закінчення навчання випускники отримують кваліфікацію керівника аматорського хореографічного колективу, викладача початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, артиста хореографічного ансамблю.

Рівень професійної підготовки хореографів у Лозівському училищі культури і мистецтв дає можливість забезпечити культурно-дозвіллєві та загальноосвітні заклади м. Лозова і області кваліфікованими працівниками, налагодити гурткову роботу хореографічного напрямку в закладах культури, підтримувати і примножувати традиції хореографічного мистецтва Слобожанського краю.

Із самого відкриття в училищі спеціальності «Хореографія» у 2007 році було засновано студентський ансамбль танцю «Світанок», що згодом дозволило реорганізувати студентський хор «Сузір’я» в ансамбль пісні і танцю, завдяки чому репертуар колективу збагатився значною кількістю вокально-хореографічних композицій, які з величезним успіхом виконуються на концертних сценах м. Лозова, м. Харків та Харківської області.

Уже наприкінці першого року свого існування хореографічний ансамбль «Світанок» взяв участь у регіональному фестивалі хореографічного мистецтва в м. Ізюм, де він виборов ІІ місце та отримав звання лауреату, а у вересні 2008 року ансамбль пісні і танцю «Сузір’я» отримав Грамоту Командувача військ Південного оперативного командування генерала-лейтенанта П.М. Литвина за активну творчу співпрацю, високий професіоналізм, артистичну майстерність та вагомий внесок в організацію дозвілля особового складу, задіяного в ліквідації наслідків надзвичайної події у місті Лозова.

Далі були успіхи на всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах: у грудні 2011 року ансамбль народного танцю «Світанок» отримав Диплом лауреата «Журі аплодує» Всеукраїнського конкурсу дитячої хореографії «Новорічна фантазія» у м. Харків, а у листопаді 2012 року ансамбль народного танцю «Сузір’я» отримав Диплом срібного призеру V Міжнародного фестивалю танцю (Art bomb) у м. Харків (у номінації «Битва вузів»).

Чимало відзнак здобув хореографічний ансамбль у складі ансамблю пісні і танцю «Сузір’я»: двічі (у вересні 2011 та у вересні 2013 рр.) – диплом учасника VIII Міжнародного фестивалю слов’янської культури «Хотмизька осінь» у с. Хотмизьк Борисівського району Білгородської області; у квітні 2012 року – диплом лауреата 26-го Міжнародного фестивалю народної музики і пісні «Райдужний світ народних мелодій» у смт. Комсомольське Зміївського району; у лютому 2013 року ансамблю пісні і танцю «Сузір’я» з хореографічною групою у складі присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України»; в 2013-2014 рр. колектив брав участь у обласному огляді-конкурсі аматорів народного мистецтва Харківської області «Слобожанські передзвони», де колектив м. Лозова став переможцем – ось далеко не повний перелік творчих досягнень колективу хореографії Лозівського училища культури і мистецтв.

Випускники відділу народної хоерографії Лозівського училища культури і мистецтв отримують дипломи молодшого спеціаліста і працюють викладачами в школах естетичного виховання, загальноосвітніх школах, керівниками танцювальних гуртків при закладах культури м. Лозова: так Сібільова А. та Потапенко Ю. є керівниками дитячих хореографічних колективів Лозівського міського Палацу культури, Коченко О. викладає хореографічні дисципліни у Лозівській дитячій музичній школі, Блажко О. є керівником хореографічного гуртка у Краснопавлівському БК «Дніпро», Дехтяр К. викладає хореографічні дисципліни у Первомайській дитячій школі мистецтв.

Деякі з випускників продовжили навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівня акредитації України. Так Чібіряк К, Гусаченко Є., Ляшенко Г, Таршиков Є. навчаються у Київському національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова, Гамора А. та Бодрова А. – у Харківській державній академії культури, Блажко А., Тримбицька Н., Могильченко А., Ігнатьєва А., Засікалова В., Дехтяр К. – у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди.

Одні з найкращих випускниць відділу – Захарченко К.І. і Вихованець Т.С. – закінчили училище з відзнакою, здобули повну вищу освіту і приєдналися до колективу викладачів Лозівського училища культури і мистецтв. Це говорить про те, що на відділі вже існує наступність освітніх і виховних традицій, коли знання, уміння і навички передаються від досвідченого фахівця-професіонала до молодого, забезпечуючи спадковість унікального досвіду, збереження і примноження якого і є метою навчання.