ОБЛАСНИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Коли у людини виникають проблеми із законом, перша її думка: «Як знайти хорошого адвоката?»

advokat2 На жаль, не всі адвокати є професіоналами у своїй справі, тому до пошуку потрібно поставитись з усією відповідальністю.

 Логічно, що в цьому випадку виникає питання, як же вибрати саме того адвоката, який зробить все можливе, щоб довести правоту свого клієнта. Тут не можна зробити якихось точних і односпрямованих вказівок, з гарантією того, що, дотримуючись їх, вибір адвоката буде проведений так, що він зможе виграти будь-яку справу. Але можна просто привести ряд рекомендацій, яких варто прислухатися, якщо вже трапилася необхідність скористатися послугами адвоката.

Професійний рівень адвоката можна в якійсь мірі оцінити вже на стадії укладання угоди. Ви приступаєте до викладу своєї проблеми, а Вас (та Ваше матеріальне становище) вже почали вивчати і оцінювати.

Вивчайте і Ви, сидіть навпроти співрозмовника, ще краще — вивчіть попередньо його сайт, якщо він є.

На що слід звернути увагу при виборі адвоката?

► Юридична освіта, яку має адвокат не є показником його професіоналізму.

Ваші інтереси в суді буде представляти не адвокатська освіта, а сам адвокат і його професіоналізм.

Звертайтеся до вузькоспеціалізованих фахівців, які добре знають специфіку проблеми і мають відповідний досвід роботи.

Пам'ятайте, що велика частина юристів – фахівці в якійсь із галузей права. Юриспруденція – досить об’ємна наука, адвокат не може осягнути неосяжне. А вузька спеціалізація, в свою чергу, дозволяє адвокату бути експертом у своїй конкретній області.

Досвід роботи хорошого адвоката складає не менш 10 років.

Серед молодих фахівців також зустрічаються професіонали своєї справи, але завжди існує ризик того, що початківець буде вчитися на вашій справі.

Усі практикуючі адвокати значаться у Єдиному реєстрі адвокатів України, який доступний для перегляду усім громадянам України.

Якщо ви не знайшли у ньому інформації про конкретну особу, значить перед вами шахрай.

Адвокат повинен викладати свою думку ясно і грамотно, а також вільно розмовляти державною (українською) мовою, оскільки діловодство і судовий процес ведеться виключно українською мовою.

Від уміння викладати свою думку й грамотно розмовляти українською мовою залежить наскільки чітко і ясно адвокат буде висловлюватися на переговорах, зі слідством і в судовому засіданні.

Хороший адвокат стежить за всіма нововведеннями у законодавстві, тому віддайте перевагу юристу, який не соромиться заглядати у кодекси.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд адвоката.

Неохайний і неакуратний адвокат так само безладно вестиме Вашу справу, що може привести до небажаних для Вас наслідків. У справжнього професіонала завжди в порядку зовнішній вигляд, вміст портфеля, мобільного телефону і документи клієнта.

Вас має насторожити те, що адвокат хвалиться здобутими перемогами, підкріплюючи свої слова конфіденційними відомостями про інших клієнтів.

Це йде врозріз з професійною етикою адвокатів. Конфіденційність – необхідна умова в роботі адвоката.

Зверніть увагу на те, як адвокат збирається вас захищати.

Варто попросити його детальніше розповісти про методи захисту, на які обставини справи буде звернуто особливу увагу і таке інше. Якщо адвокат не може ясно викласти аргументи, які збирається приводити в суді, він навряд чи зуміє переконати суд у Вашій правоті.

Зверніть увагу на професійну етику адвоката.

Якщо адвокат при вас допускає порушення професійної етики (висловлюється в образливому тоні щодо своїх колег, розповідає конфіденційні відомості, що стосуються інших своїх клієнтів, говорить про можливість дачі хабара судді, прокурору і т.і.), то краще з таким адвокатом не зв'язуватися.

Відмовтеся від послуг фахівця, який відразу обіцяє Вам перемогу у суді.

Кодекс професійної етики адвоката забороняє це. Завжди можуть виникнути непередбачувані обставини, які кардинально змінять перебіг подій. Рішення суду залежить від багатьох факторів і велику частину з них адвокат контролювати не може. Тому, навіть будучи впевненим в успіху справи, досвідчений адвокат ніколи не стане заявляти про це категорично.

Хороший фахівець завжди надасть безкоштовну первинну консультацію. Після цієї розмови у Вас складеться власне враження про адвоката.

Крім того, пам’ятайте, що адвокат – це та людина, з якою Вам повинно бути максимально комфортно, тобто ніяких нюансів між Вами бути не може, все ж таки ця людина буде захищати Вас на суді і надавати необхідну інформацію, а для цього потрібні комфортні відносини.

Підійдіть серйозно до вибору Вашого адвоката, адже від цього залежить Ваш успіх у вирішенні юридичної проблеми. Пам'ятайте, більшість помилок адвоката вже не вдасться виправити в майбутньому. Тому, потрібно дуже обережно підходити до питання вибору свого захисника.

 Будьте обачні та обирайте для себе тільки найкращих!

 Які риси характерні для хорошого та ефективного адвоката?

 • вміння ясно та ефективно сформулювати думку;

 • індивідуальність;

 • відповідальність;

 • професіоналізм;

 • оперативність;

 • великий практичний досвід;

 • готовність до відряджень в інші регіони України;

 • чесність та надійність;

 • гарні навички розуміння;

 • коректність у спілкуванні;

 • готовність працювати з іншими;

 • переконливість;

 • індивідуальний підхід до кожного клієнта.