Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО або UNESCO) є міжнародною організацією, спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй, у співпраці членів-держав у галузі освіти, науки, культури, сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охорони пам’яток культури тощо.
На початок 2013 року кількість країн-учасниць становило 195 держав. Україна стала її членом 12 травня 1954 року.
На честь ЮНЕСКО названо астероїд 274300 ЮНЕСКО, відкритий в Андрушівській астрономічній обсерваторії України.
Статут ЮНЕСКО був підписаний 16 листопада 1945 року. Тоді ж була створена підготовча комісія. Статут був підписаний представниками 37 держав з 44, присутніх на зустрічі і вступив в силу після того, як був ратифікований 20 державами. 4 листопада 1946 року в Парижі відбулася перша сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, в якій взяли участь представники 30 держав.
ЮНЕСКО як спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй сприяє зміцненню миру, подолання бідності, сталому розвитку і міжкультурному діалогу за допомогою освіти, науки, культури, комунікації та інформації.
Станом на 01.09.2020 р. до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включено 26 елементів нематеріальної культурної спадщини серед яких:
Технологія виконання вишивки «білим по білому» селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області.
Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство ХІХ –ХХІ ст.
Студенти відділення декоративно-прикладного мистецтва вивчають та продовжують традиції і вишивки біллю і декоративного малярства с. Петриківка що на Дніпровщині. Пропонуємо переглянути деякі роботи наших студентів.
Дипломна робота Тюніної Яни, випускниці 2016 року, керівник Савін Сергій Володимирович за темою: «Виготовлення жіночої сорочки в українському стилі» як зразок жіночого одягу як Східної України так і інших регіонів. Для тла обрала лляну тканину, а для орнаменту вишивки взяла білі бавовняні нитки. У роботі використані традиційні рахункові українські шви штапівка, лиштва, солов'їні вічка. З прорізних та з'єднувальних швів використано кілька видів мережок та змережування для з'єднання деталей виробу.
Дипломна робота "Бандуристи" Тетяни Костенко, керівник Сергій Савін,
петриківський розпис, 80х60 см (2 роботи), полотно, олія, акрил.
Дипломна робота "Весна" Анцибор Тетяни, керівник Світлана Леонідівна Біла, OSB, акрил, петриківський розпис.
Олександра Гавриленко за роботою над розписом дошки в техніці петриківського розпису.
Роботи учасників
конкурсу-виставки "Слобожанські візерунки" різних років.
https://lvkm.com.ua/2188-unesko-120522#sigProId03c685cc75