КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Талант, натхнення і щоденна праця
"Слов'яночка"
вокально-хоровий ансамбль
"Чорнобривці"
фольклорний ансамбль
Малий склад ансамблю "Родослав"
сцена татарського танцю
Пленерна практика
студенти спеціалізації "Декоративно-прикладне мистецтво"
Народний ансамбль пісні і танцю «Сузір’я»
Вокальний ансамбль «Anima»
Хореографічний ансамбль «Родослав»
Основний склад оркестру народних інструментів
Акомпануюча група народного ансамблю «Сузір’я»
Ансамбль народних інструментів
Ансамбль бандуристів
Джаз-бенд училища
Естрадно-симфонічний оркестр
free accordion menu module
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Всесвітній День кульбаби відзначають 13 травня.

Одним із символів квітучої української весни є веселі жовті кульбабки. Ці квіти розсипаються по траві, немов яскраві іскри розплавленого сонця, покривають золотистим килимом галявини і наповнюють серце тихою, спокійною радістю. Вони настільки чудові, що люди присвятили їм свято – Всесвітній День кульбаби або World Dandelion Day, який відзначають 13 травня.

У північних народів є красива легенда про кульбаби. Згідно з нею, здавна люди не вміли радіти приходу весни, тож Сонце вирішило підняти їм настрій і послало на землю мільйони сонячних зайчиків, які впали на траву і перетворилися на жовті квіточки – кульбаби. Дивлячись на ці квіти, люди посміхалися і відчували себе щасливими.

На Україні знають, що квітка кульбаби народилася на світ цікавою й допитливою. Вона прокинулася навесні, подивилася навколо й помітила вгорі золоте сонце на тлі блакитного неба. Сонце торкнулося квітки промінчиками і вона стала жовтою. І відтоді, як сходить сонце на сході – кульбаба дивиться на схід, піднімається по небу – і кульбаба піднімає голівку за ним, сонце сідає на заході – очі кульбаби дивляться на захід. Тож, за пунктуальними кульбабами можна звіряти годинник. Рівно о 7-й вони розквітають, а о 15 – закриваються.

До речі, латиною кульбаба називається Taraxacum. Вчені припускають, що цей термін походить від грецьких слів «заспокоювати», «лікувати хворобу очей» або «дикий латук». Називали цю рослину одуваном, пустодуєм, вітродуйкою, повітряною квіткою, а за раннє цвітіння і лікувальні властивості – бабусиною травою, березневим кущем і еліксиром життя. Ось така цікава штука виходить: квіточка одна, а назв у неї безліч!

У багатьох країнах з цієї рослини готують різноманітні страви: кульбабу додають у супи, борщі, салати, муси, сир, з неї варять варення.

Дивлячись на ці яскраво-жовті квіти, хтось згадує, як плів в дитинстві віночки, а хтось – розліталася дрібними парашутами біла хмарка на тоненькій ніжці. Дивно, але факт – в світі відомо понад тисячу видів цієї рослини, а за сезон один кущик цієї рослини може дати понад 10 тисяч насінин, які завдяки особливостям своєї будови здатні пролітати сотні кілометрів.

Порадуйте себе 13 травня салатом з цих яскравих, напоєних сонцем квітів. Ну, або зваріть пару баночок варення на зиму – в холодну пору року воно нагадає вам теплі травневі дні і обов'язково підніме настрій!

Або намалюйте кульбабу разом з нашими колежанами та учасниками конкурсу-виставки "Слобожанські візерунки".

View the embedded image gallery online at:
https://lvkm.com.ua/2193-dandelion-day-1305#sigProId0b525d8852