КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Талант, натхнення і щоденна праця
"Слов'яночка"
вокально-хоровий ансамбль
"Чорнобривці"
фольклорний ансамбль
Малий склад ансамблю "Родослав"
сцена татарського танцю
Пленерна практика
студенти спеціалізації "Декоративно-прикладне мистецтво"
Народний ансамбль пісні і танцю «Сузір’я»
Вокальний ансамбль «Anima»
Хореографічний ансамбль «Родослав»
Основний склад оркестру народних інструментів
Акомпануюча група народного ансамблю «Сузір’я»
Ансамбль народних інструментів
Ансамбль бандуристів
Джаз-бенд училища
Естрадно-симфонічний оркестр
free accordion menu module
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Чому село, яке колись іменували Пан-Іванівкою, тепер називається Сковородинівкою, ви, напевно, уже здогадалися. Так, у цьому селі якийсь час жив Григорій Сковорода, саме тут і покоїться його прах.

Сюди його запросив поміщик Андрій Ковалевський у маєток XVIII століття, у якому останні роки свого життя працював та біля якого був похований відомий український письменник та філософ.

Тут були всі умови для філософської роботи й відпочинку: гостьова кімната, де можна було усамітнитися й почитати, і мальовничі краєвиди, що нагадували філософу про місця, де він народився й виріс. У цьому селі знаходиться й могила Григорія Сковороди, на якій викарбувані його ж слова: «Світ ловив мене, та не спіймав».

У наш час могилу перенесли на невелику відстань, а в будинку, де жив Сковорода, зробили музей. Тут зберігаються речі, які йому належали. Особливо запам’яталися два дерев’яні посохи, які філософ виготовив і оздобив власноруч. На одному вирізьблений кріт, що символізує праведний шлях. Справді, хоча кріт і сліпий, він управно знаходить собі дорогу. Біля дому-музею квітне сад із сімсотлітнім дубом, під яким багато часу проводив митець, а неподалік розміщений ставок із кумедною назвою Панські Штани.

Сковородинівка — це те місце, де проходили фестивалі: "Сьогодні Івана, а завтра купала", "De libertate", народні гуляння на Масляну.

Творчі колективи коледжу брали участь у березні 2021 року у святкових заходах у Сковородинівці:

View the embedded image gallery online at:
https://lvkm.com.ua/2195-skovorodynivka-140522#sigProIdb025e44c25

У 2022 році в Україні на державному рівні відзначають 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди. 4 листопада 2020 року Верховна Рада ухвалила постанову «Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди» (№4084),що передбачає урочисте відзначення ювілею на державному рівні. Григорій Сковорода видатний філософ народився у 1722 році.

В ніч на 7 травня ворожий снаряд поцілив під покрівлю будівлі, внаслідок чого спалахнула пожежа. Вогнем було охоплено усі приміщення музею. Експонати врятовані.

Викладач коледжу Олена Сарженко присвятила свою роботу, події, що відбулася.

Назва роботи "Сковорода", техніка виконання - гуаш, туш.

Сарженко

 

7chudes logo

Познайомитися з музейним комплексом можна у статті "Сковородинівка" інтернет сайту "7 чудес України".