КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Талант, натхнення і щоденна праця
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія
29 листопада 1778 року народився Григорій Квітка-Основ’яненко, український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч Народився Григорій Федорович Квітка (літературний псевдонім — Основ’яненко) в с. Основа біля Харкова у дворянсько-поміщицькій сім’ї.

   160 років від Дня народження Ольги Кобилянської

Кожної четвертої суботи листопада ми вшановуємо жертв Голодомору-геноциду. Цьогоріч 90-ті роковини Голодомору припадають на 25 листопада.

10 років тому ми сформулювали нашу національну ідею – Гідність і Свобода України. Ця ідея викристалізувалася суспільством на Майдані. Не в один момент, а впродовж тривалої і виснажливої боротьби – усі три місяці, доки тривала Революція Гідності, українці дискутували, сперечалися, обговорювали – якою має бути країна, за яку вони боролись і готові були віддати життя. Так, у вирі борні, з багатоголосся поглядів і цінностей, Майдан витворив спільний для всіх українців ідеал майбутньої України. Те, що втримало нашу оборону в найважчі часи, і що дасть нам силу перемогти – Гідність і Свобода. Наша зброя заряджена нашою гідністю і жагою свободи.

День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. Студенти – це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь. Наразі, коли наша рідна Україна переживає дуже важкі часи, студентство стає на допомогу в цій непростій боротьбі за незалежність. Студенти є і в лавах ЗСУ і серед волонтерів, але навіть навчання в ці часи вимагає мужності та відваги.

9 листопада в Україні відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Після видання Указу «Про додаткові заходи з державної підтримки культури та мистецтва в Україні» в нашій країні з’явилося ще одне професійне свято. Воно було засноване, щоб надати підтримку всім тим, хто займається мистецтвом, підтримує національні традиції та ідеї, популяризує українську культуру.

Віртуальна книжкова виставка   до Дня визволення України від нацистських загарбників  

27 жовтня - День української писемності та мови

ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р. В 2023 році День художника України припадає на 8 жовтня.